«

»

Paź 13

Loreal Absolut Repair Lipidium do natychmiastowej regeneracji

Loreal Absolut Repair Lipidium to gama ośmiu kosmetyków od Loreal Professional. Ich zadaniem jest ogólna poprawa kondycji włosów – odbudowana włókien, wygładzenie i poprawa rozczesywalności. Po całościowej kuracji włosy mają stać się wyraźnie piękniejsze i wygładzone.
Seria Lipidium została przygotowana z myślą o włosach uwrażliwionych. Oznaki nazbyt wrażliwych włosów to: rozdwojone końce, brak elastyczności oraz przesuszenie włosów. Taka zła kondycja włosów może być spowodowana zarówno różnymi zabiegami, jak rozjaśnianie włosów czy codzienne prostowanie ich żelazkiem, a także wynikać z upływu czasu – połączenia keratynowe we włosie ulegają osłabieniu, a włos staje się porowaty i nieprzyjemny w dotyku.

W salonie i w domu
Usługa Lipidium może być przeprowadzana w salonie fryzjerskim oraz w domu. Loreal poleca najpierw udanie się do salonu, by tam poddać się profesjonalnej pielęgnacji, a następnie kontynuować kurację w zaciszu własnego mieszkania.
Jak wygląda wizyta w salonie? Zgodnie z oficjalnym filmem instruktażowym pierwszy etap to rozmowa z klientką, podczas której fryzjer ocenia, czy problemem jej włosów rzeczywiście jest zbytnie uwrażliwienie. To także odpowiedni moment na prezentację wszystkich kosmetyków.

Cały zestaw kosmetyków dostępny jest tutaj: https://www.gobli.pl/absolut-repair-lipidium-c4025.html

Pielęgnacja oczywiście zaczyna się od umycia włosów szamponem błyskawicznie regenerującym włosy. Szampon Absolut Repair Lipidium oczyszcza włosy z zanieczyszczeń, by kolejne produkty jak maska i serum mogły lepiej wniknąć do wnętrza włosa. Dzięki niemu włosy pozostaną świeże mimo aplikacji całej serii kosmetyków.

Szampon Absolut Repair Lipidium

Szampon Absolut Repair Lipidium

Etap drugi to nałożenie Primer Repair Lipidium. Włosy dzieli się na pasma i wmasowuje niewielką ilość kosmetyku od nasady po końce. Jego działanie to natychmiastowa pielęgnacja oraz odmłodzenie włosów, a także przygotowanie ich na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Ten produkt posiada zdecydowanie najsilniejszą dawkę lipidów (do składu kosmetyków jeszcze wrócimy), dzięki czemu poprawia odpowiednie nawilżenie włosa.

Loreal Absolut Repair Lipidium Primer Repair

Loreal Absolut Repair Lipidium Primer Repair

Następnie, jeżeli korzystamy z usługi w salonie, fryzjer suszy włosy i kiedy są jeszcze lekko wilgotne używa SteamPod – specjalnego urządzenia podobnego wyglądem do prostownicy, ale które prostuje włosy za pomocą pary. Sprawia to, że składniki aktywne kosmetyku wnikają jeszcze głębiej we włos. Już teraz włosy są wygładzone i pięknie błyszczą, ale są także nieco obciążone. Niestety, mimo że pięknie się prezentują, należy je ponownie umyć szamponem Błyskawicznie Regenerującym Włosy.
Wreszcie czas na maskę. Należy lekko, przy pomocy ręcznika osuszyć włosy, a następnie nabrać niewielką porcję maski na dłoń, rozetrzeć i wczesać palcami włosy zaczynając kilka centymetrów od nasady głowy. Jak pozostałe produkty z linii Lipidium, jej działanie jest natychmiastowe i wystarczy 5 minut, by zadziałała. Po tym czasie produkt należy dokładnie spłukać pod bieżącą, letnią wodą.

Loreal Absolut Repair Lipidium maska i ampułka

Loreal Absolut Repair Lipidium maska i ampułka

Podwójne serum na rozdwojone końcówki nakłada się przed suszeniem włosów. Oba płyny należy rozmieszać na dłoni, a następnie przeczesać palcami końce włosów. Tego produktu nie spłukujemy. Jest to ostatni etap pielęgnacji włosów za pomocą kosmetyków Lipidium – teraz wystarczy wysuszyć i ułożyć pasma. Jeżeli mamy do dyspozycji prostownicę parową, możemy użyć ją na końcówki, by jeszcze zwiększyć działanie serum.
Niezależnie od tego, czy korzystamy z usługi Lipidium w domu czy w salonie, kolejność korzystania z produktów oraz sposób ich stosowania pozostaje bez zmian. Cała kuracja została zresztą zaprojektowana w ten sposób, żeby każda klientka mogła bez problemu przeprowadzić ją w domu.

Skład produktów
Wiadomo już jak nakładać kosmetyki z najnowszej gamy regeneracyjnej Loreal. W jaki sposób działają? Chodzi tutaj przede wszystkim o połączenie kilku aktywnie działających składników, które odbudowują włosy na poziomie komórkowym, sprawiając, że pasma stają się silniejsze już po pierwszym zabiegu.
Lipidy – to właśnie im cała seria kosmetyków zawdzięcza nazwę. Lipidy to bardzo duża grupa związków chemicznych, obejmująca kwasy tłuszczowe. Lipidy potrzebne są włosom do ochrony – odpowiadają za tworzenie błony ochronnej, która odgradza włosy od świata zewnętrznego oraz „nie wypuszcza” cennych składników odżywczych z wewnątrz włosa. Zachwiana równowaga lipidowa sprawia, że włosy stają się suche i podatne na uszkodzenia – stąd rozdwojone końcówki. Lipidy zawarte w kosmetykach Absolut Repair przywracają tą utraconą harmonię.
Ceramidy są niezbędnym budulcem włosa i stanowią spoiwo pomiędzy jego komórkami. Pozbawione tej cennej substancji komórki nie mogą zajmować odpowiedniego dla siebie miejsca, zaczynają się przesuwać – właśnie w ten sposób włos staje się porowaty. Takie mikro-uszkodzenia znacznie osłabiają włos i narażają go na utratę cennych związków mineralnych. Sprawiają też, że łatwiej o uszkodzenia.
Kwas mlekowy odmładza powierzchnię włosa i sprawia, że pasma stają się zaskakująco miękkie. Drugim składnikiem odbudowującym jest fitokeratyna – czyli białko, z którego zbudowane są włosy.
Jak łatwo zauważyć, wszystkie składniki aktywne zawarte w kosmetykach Lipidium naturalnie występują we włosie – to właśnie dzięki temu pasma są tak dobrze odbudowane, a sama kuracja ich nie niszczy.
Rezultat
Już pierwszy zabieg sprawia, że każdy pojedynczy staje się wyraźnie grubszy i mniej porowaty. Cała fryzura zaś pięknie błyszczy, włosy są miękkie w dotyku i wyraźnie wygładzone. To zwiększa ich połysk oraz ułatwia rozczesywanie. Kontynuacja zabiegów z salonu we własnym domu pozwala na przedłużenie tego efektu i rzeczywistą regeneracje włosów. Pasma są odpowiednio nawilżone i zregenerowane. Nie tylko wyglądają na zadbane, ale naprawdę zostają zregenerowane od wewnątrz.1 komentarz

  1. ela

    Jeszcze nie próbowałam ale pewnie niedługo zamówię bo stary szampon 1500ml już mi się kończy. Zobaczymy co to warte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>